Χριστουγεννιάτικη γιορτή

Λίγες μέρες έμειναν για τα Χριστούγεννα και οι μικροί μας μαθητές, Α’ και Β’ τάξεων, ήρθαν να μας εντάξουν στο εορταστικό αυτό κλίμα με μία ξεχωριστή παράσταση γεμάτη τραγούδια, χαρά, φαντασία και ηθικά διδάγματα. Από την παράσταση, φυσικά, δεν έλειπε και η συγκίνηση, καθώς, με το κλείσιμο της αυλαίας, προβλήθηκε ένα βιντεάκι με τις ευχές των πρωταγωνιστών μας για το νέο έτος. Η παράσταση έλαβε ‘Χώρα’ στο Δημοτικό Θέατρο Άνδρου.

Ευχαριστούμε τις δασκάλες μας, που βοήθησαν να πραγματοποιηθεί η Χριστουγεννιάτικη γιορτή και να μείνει αξέχαστη σε μαθητές και γονείς.

Γιαννακοπούλου Αμαλία

Δελή Χριστίνα

Κριτή Κατερίνα

Παλιεράκη Μαρία – Νικολέττα

Στεφάνου Καίτη

Τατάκη Αλεξάνδρα

Καλά Χριστούγεννα σε όλους και ευτυχισμένο το 2024!!!

Λήξη πρώτου τριμήνου

Ημέρα ενημέρωσης γονέων για το πρώτο τρίμηνο, καθιερώσαμε τα τελευταία χρόνια να την κάνουμε γιορτινή και να ανταλλάσσουμε και ευχές για τις γιορτινές μέρες που έρχονται. Συγχαρητήρια στους εκπαιδευτικούς και τους μαθητές που μας τραγούδησαν παραδοσιακά κάλαντα από την Κρήτη, τη Χίο, την Ικαρία, την Άνδρο, την Πελοπόννησο και την Αλβανία! Ευχαριστούμε τους μουσικούς, Θανάση Καρπούζη, Αντώνη Κουτσούκο και Κάρολο Γιαγιάννη για την προετοιμασία και τη συνοδεία. Ευχαριστούμε το Σύλλογο Γονέων για τα πανέμορφα δώρα που προσέφεραν σε μαθητές και στο προσωπικό του σχολείου!! Καλές γιορτές σε όλους με υγεία!!